Contrust İzmir Danışmanlık ve Eğitim | Günkut Gürşen
15560
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15560,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-9.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.6.2,vc_responsive
 

Günkut Gürşen

Günkut Gürşen

Deneyimi & Uzmanlık Alanı

 

Yaklaşık 10 yıl iç denetim, iç kontrol ve risk yönetimi tecrübesine sahip olan Günkut, profesyonel kariyerine PwC’de başlamıştır. 2013 yılında KPMG Risk Yönetimi Danışmanlığı bölümüne geçen Günkut, 2015 yılında kendi firması olan Kontrast İzmir Danışmanlık ve Eğitim’i (Contrust) kurmuştur. Günkut’un aile şirketleri danışmanlığı, iç denetim, iç kontrol sistemlerinin değerlendirilmesi, iş süreçlerinin iyileştirilmesi, bilgi teknolojileri denetimi ve risk yönetimi ile ilgili geniş deneyimi vardır.

 

Profesyonel Tecrübesi

 

Günkut, finansal denetim bölümünde geçirdiği 3 sene boyunca Uluslararası Muhasebe Standartları (UMS), Uluslararası Finansal Raporlama Standartları (UFRS), Sermaye Piyasası Kurulu Prensipleri ve A.B.D.’de Kabul Görmüş Muhasebe Prensipleri (USGAAP) üzerine
deneyim kazandı. Aynı dönemde, kamu ve özel sektörde aktif olarak iş süreçlerinin incelenmesi, iç denetim birimlerinin kurulması, kalite güvence incelemelerinin gerçekleştirilmesi ve iç denetim faaliyetlerinin uygulanması, kurumsal yönetim danışmanlığı, kurumsal risk yönetimi, iç kontrol sistemlerinin değerlendirilmesi ve iyileştirilmesi, Sarbenes Oxley, aile şirketlerinin kurumsallaşması ve bilgi teknolojilerinin değerlendirilmesi gibi alanlarda bir çok proje yönetti. Risklerin tanımlanması ve değerlendirilmesi, iş süreçlerinin analizi ve iç kontrol sistemlerinin kurulması, IT kontrollerinin geliştirilmesi, COSO ve COBIT standartlarına göre denetim yapılması görevlerinde bulundu. İş süreçleri yeniden yapılandırma (BPR) ve Kontrol Öz Değerlendirme projelerinde kolaylaştırıcı olarak görev yaptı.

 

İlgili Deneyimleri

 

Günkut’un iç kontrollerin değerlendirilmesi, iç denetim ve risk yönetimi alanında koordine edip, yer aldığı üretim, perakende, lojistik, gıda ve içeçek, hızlı tüketim ürünleri sektörlerindeki firmalara yönelik birçok proje bulunmaktadır.

 

Diğer Aktiviteler

 

Sertifikalı İç Denetçi (CIA), Sertifikalı Bilgi Sistemleri Denetçisi (CISA), Sertifikalı Risk ve Bilgi Sistemleri Kontrolleri Uzmanı (CRISC), Kontrol Özdeğerlendirme Uzmanlığı Sertifikası(CCSA), Sertifikalı Kamu Denetçisi (CGAP), Sertifikalı İç Kontrol Denetçisi (CICA), Risk Yönetimi Güvencesine dair Sertifika (CRMA), SMMM ve SPK bağımsız denetim lisansına sahip olan Günkut, aynı zamanda PwC Türkiye Denetim Metodolojisi Grubu’nda ve PwC Türkiye İnnovasyon ekibinde görev almıştır. Günkut, Türkiye İç Denetim Enstitüsü (TİDE), Information Systems Audit and Control Association (ISACA), Yönetim Danışmanları Derneği (YDD) ve İç Kontrol Enstitüsü (The Institute for Internal Controls- THEIIC) üyesidir. Günkut hâlihazırda, TİDE mesleki düzenleme komitesinin aktif bir üyesidir.

 

Günkut aynı zamanda girişimcilere ve start-uplara mentorluk ve koçluk hizmeti vermektedir.

 

Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü mezunu olan Günkut, çok iyi derecede İngilizce bilmektedir.