Contrust İzmir Danışmanlık ve Eğitim | BT ve ERP Denetimi
15529
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15529,page-child,parent-pageid-15512,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-9.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.6.2,vc_responsive
 

BT ve ERP Denetimi

BT Denetimi

Firmalar, geçmişte veriye ulaşmakta sıkıntı yaşarken, günümüz ekonomik dünyasında, manuel iş süreçleri yerini otomatize edilmiş iş süreçlerine bırakmış, bu iş süreçleri Kurumsal Kaynak Planlaması programları üzerine inşa edilerek, ulaşılabilir veri miktarı artış göstermiştir. Artık firmaların rekabet gücü sağlıklı veriye sürdürülebilir bir şekilde ulaşabilmek ve bu verileri anlamlı iş sonuçlarına döndürebilmekten geçmektedir. Dolayısıyla, bu verilerin sürdürülebilir olarak erişilebilir ve güvenilebilir olması için bu doğrultuda kurumlarımızın Bilgi Teknolojileri Yönetimi çok büyük bir önem seviyesine erişmiştir.

 

Dolayısıyla firmanın Bilgi Teknolojileri etkinliğini ve olgunluğunu ölçmek adına gerçekleştirdiğimiz Bilgi Teknolojileri Denetimlerimiz aşağıdaki başlıkları içermektedir:

 

  • BT Erişim ve Güvenlik Yönetim (Access to Programs and Data)
  • BT Değişiklik Yönetimi (Change Management)
  • BT Program Geliştirme Yönetimi (Program Development)
  • BT Operasyon Yönetimi (IT Operations)

Ayrıca, BT hizmetlerimiz kapsamında;

  • ISO 27001 Sertifikasyon Hazırlığı ve
  • Yönetişim, Risk ve Uyum Hizmetleri (GRC – Governance, Risk and Compliance) programlarının entegrasyonu süreçleri de bulunmaktadır.

ERP Kontrolleri Danışmanlık Hizmetleri

Günümüzde pek çok iş süreci Kurumsal Kaynak Planlaması (ERP – Enterprise Resource Planning) programları üzerine inşa edilmiş şekilde çalışmaktadır. Kurumsal hedeflerinize ulaşabilmek için ERP sistemleri üzerine inşa edilmiş iş süreçlerinizde yer alan kontrol noktalarının yeterliliğini, etkinliğini ve verimliliğini risk odaklı bir bakış açısı ile değerlendirmekteyiz.

Teklif isteyiniz